Pizza w N’Pizzy powstaje z mąki typu „OO” i „O”. Jest to najlepsza mąka do wyrobu ciasta na pizzę. Charakteryzuje się bardzo drobną granulacją, dzięki czemu wypieki zachowują niezwykłą puszystość i lekkość. Idealnie nadaje się do wypieków wymagających długiego i powolnego procesu wyrastania ciasta. Zwiera stosunkowo dużo glutenu, dzięki czemu ciasto lepiej się skleja i ma bardziej ciągliwą konsystencję. Poza tym jest bardziej gładkie, spójne, elastyczne i sprężyste.

W N’Pizzy używamy kilku rodzajów mąki, ponieważ wciąż eksperymentujemy w poszukiwaniu idealnego ciasta. Jedną z nich jest mąka Molino Caputo, pochodząca z Il Mulino di Caputo, młyn z Neapolu. Ta rodzinna firma zajmuje się produkcją mąki od 1924 roku. Przez trzy pokolenia młynarzy wypracowała własna metodę produkcji, polegającą na bardzo wolnym, tradycyjnym mieleniu ziarna. Do mąki nie dodaje się spulchniaczy ani ulepszaczy. Ziarna, z których produkowana jest mąka, pochodzą m.in. z upraw z regionu Marche i Umbri. Mąka Molino Caputo wykorzystywana jest przez najlepszych włoskich pizzaioli, takich jak Enzo Coccia, Gino Sorbillo, Maria Cacialli, Michele Leo.

Mąka Molino Caputo spełnia wymagania Stowarzyszenia Prawdziwej Neapolitańskiej Pizzy AVPN z Neapolu, regulujące między innymi zawartość protein i glutenu w mące służącej do wytwarzania neapolitańskiej pizzy.

N'Pizza - mąka na pizzę Molino Caputo
N’Pizza – mąka na pizzę Molino Caputo
N'Pizza - mąka na pizzę Molino Caputo
N’Pizza – mąka na pizzę Molino Caputo